Kasutusjuhend

Üldine kasutusjuhend

  1. Paigalda kümblustünn tasasele pinnale. Aluspind peab olema piisavalt kõva, et haagis ei vajuks veega täidetud tünni raskuse all maasse.
  2. Aseta haagise rataste ette ja taha tõkiskingad ning jalgade alla tugiplaadid (asuvad tagumises kapis).
  3. Reguleeri haagis loodi, kasutades selleks haagise tugiratast. Seejärel kinnita tugevalt kõik neli tugijalga ja vabasta pinge alt tugiratas(tõsta maast lahti).
  4. Enne tünnisauna veega täitmist veenduge, et tünni vee äravoolutrapp (kraan haagise vasakul küljel) oleks suletud.
  5. Pane vesi tünni jooksma ja seejärel on aega paigalda ahjule korsten.
  6. Kui tünnisaunas on vesi sees ja/või ahi köeb, siis on tünnisauna liigutamine keelatud.
  7. Ilma veeta on tünnisauna ahju tule tegemine keelatud! Ahju kütmist võib alustada alles pärast seda kui mõlemad vannis asuvad läbiviigud (ahju torud) on vee all ning veetase on ülemisest avast u 10cm üle.
  8. Mullisüsteemi ja LED valguse kasutamiseks ühenda pistik elektrivõrku. Pistik asub vasakul küljel vee äravoolu kraani lähedal tünni all peidus. Pane ühendus tagasi tünni alla(väljapoole võimalikku märga ala).
  9. Kümblemiseks soovitatav vee temperatuur on keskmiselt 37- 40°C. Olenevalt aastaajast võib vee kümblustünni soojendamiseks kuluda 2-3 tundi. Kütmise ajal võid vett aeg-ajalt segada (kasutades näiteks mullisüsteemi), et vesi ühtlustuks ning kiiremini soojeneks.
  10. Tünnisauna ei tohi veest tühjaks lasta enne kui söed on täielikult kustunud.
  11. Tünnisaunast vee väljalaskmisel eemaldada ka kork ahju alt keerates algselt suurt musta mutrit lahti ning seejärel tõmmates kummikork avast välja. Eriti tähtis on seda teha talvisel perioodil, et kogu süsteem jookseks veest tühjaks ning ära ei külmuks.
  12. Kui tünn on veest tühi, pane mullisüsteem umbes pooleks minutiks tööle, et ka sealt tuleks ilusti kõik vesi välja.
  13. Aseta korsten ja tõkiskingad/tugiplaadid tagasi haagise tagaosas asuvasse kappi.
  14. Tühjenda ahi ja fikseeri ahju uks.

NB! Miinuskraadidega ära jäta vett ööseks tünni! Tühjenda tünn pärast kasutamist!

Talvine kasutusjuhend

  1. Enne järgmine päev kütma hakkamist veenduda, et ahju sees pole vesi jäätunud! Kui siiski juhtub vesi ahjus jäätuma siis ära mingil juhul hakka ahju kütma – see teeb ahju katki (vajalik puhuriga sulatada või lasta soojas ruumis sulada). Selles veendumiseks katsu ahju pinda käega. Ahju pind peab olema katsudes soe nii seest kui väljast. Samuti eemalda korraks ahju kork põhja alt ja veendu, et vesi ahjust hakkab suure hooga välja tulema.
  2. Külmumise vältimiseks kata kindlasti tünn ööseks kattega ja kinnita kate nii, et tuul seda öösel pealt ära ei puhuks.
  3. Peale kasutuse lõppu pane üks ahjutäis puid ööseks küdema ja samuti alusta mullivaadi kütmisega hommikul (juhul kui ahi pole seest jäätunud).
  4. Kui äravoolu kraan on kinni külmunud, siis soojenda see lahti soojapuhuri või fööniga.
  5. Mullisüsteemi kasutamine talvel:
    Mullisüsteem on kasutatav ka talvisel ajal ja ka mullisüsteemi torud on enamasti soojustatud isolatsiooni sees. Siiski võib juhtuda, et mõned mullisüsteemi düüsid/torud külmuvad natuke kinni. Tavaliselt mullisüsteemi peale ca 5 minutit töötamist peaks ka teised düüsid tööle hakkama.
  6. Kui lased vett mullivaadist välja, siis jäta mullisüsteem umbes pooleks minutiks tööle (et mullisüsteemi torudesse ei jääks vett mis ära külmub).